Akátové kulatiny a kůly Mladá Boleslav – Středočeský kraj

Objednávky a dotazy na tel. 777 261 071, info@fowood-drevo.cz, pí. Pavlína Kryčfalušij.

Frézované akátové kulatiny

Frézované akátové kulatiny a kůly.

Frézované akátové kulatiny a kůly.

Prodáváme frézované akátové kulatiny a kůly. Akátové dřevo má životnost až 40 let a je vhodné pro stavbu dětských hřišť, houpaček, pergol, plotů a dřevěných prvků zahrad. Akátové kulatiny prodáváme odkorněné a obroušené – ofrézované. Dřevo je zbaveno kůry i lýka a vybroušeno do hladka pro použití nátěru. Akát tak můžete ihned použít pro výrobu dřevěných prvků zahrad, palisád, přírodního bydlení či oplocení.

Dřevěné prvky z akátových kulatin se také s oblibou používají do interiérů restaurací a chalup, akát působí v přírodním zakřivení velmi přijemně.

Štípané akátové a dubové kůly

Akátové a dubové kůly štípané

Akátové a dubové kůly štípané.

Vyrábíme a prodáváme také štípané kůly na oplocenky a ohradníky. Žádaný přírodní vzhled a dlouhá životnost kůlů je dána vlastnostmi akátového a dubového dřeva.

Štípané akátové a dubové kůly se používají zejména na stavbu oplocenek, ohradníků a ohrad. Kůly se hodí také k ohraničení pozemků srubů, chat, parkovišť, hřišť tam, kde je upřednostněn přírodní vzhled dřeva a velká životnost. Dub i akát v podobě kůlů je určen k přímemu zatloukání do půdy a standardně se kůly prodávají i s kůrou.

Akátové dřevo

  • Životnost akátu je až 40 let. Upevněním do vody/vlhka se životnost akátového dřeva zkracuje až na polovinu,  zatímco dub v mokru vydrží až 50 let.
  • Dřevo lze ukotvit přímo do betonových patek.
  • Akátové dřevo nevypraskává, má velmi pevná vlákna.
  • Akátové kůly se dají zatloukat, dokonce i strojově, a nepraskají.

Použití akátových kulatin a kůlů

Cena akátových kulatin je vyšší a akát je tak vhodný tam, kde je požadována dlouhoá životnost stavby. Akátové dřevo může být vystaveno nepříznivému počasí a je určeno především na dřevěné prvky zahradní architektury, jako jsou hřiště, pískoviště, houpačky, palisády, ploty, pergoly, oplocenky atd.

Doporučení použití pro akát nebo dub

  • Akát – prolézačky, hřiště, houpačky, pískoviště, zábradlí, přírodní interiéry.
  • Dub – ohrady, ploty, oplocenky, kůly.
  • Dub i Akát – palisády, dub spíše v mokru, akát spíše v suchu.

 

Prodáváme také štípané palivové dřevo a stavební řezivo pro váš dům.

Dřevo nám voní.